Mavera İlim ve Kültür Derneği

Kudüs’ü Kurtarmak Mı İstiyorsun!

Unutturdular !
Sana kardeşliğin ne demek olduğunu unutturdular. Canı yandığında aslanlar gibi kükrediğin,
o haksızlığa uğradığında haksızlığa uğramasın diye canını dişine taktığın, herkesi karşına aldığın kardeşlik kavramını unutturdular sana. Sana kardeş diye yutturdukları sadece kan bağın olanlardı. Belki çevrende arkadaş olarak gördüğün menfaatçi dalkavuklardı. Oysa bir de can bağın olanlar vardı. Ki onlar dininin sana kardeş olarak tanıttığı Müslümanlardı. Senin taş çatlasın yetmiş yıllık ömrüne sığdırdığın kardeş kavramına karşılık bir de sonsuz hayatta buluşacağın kilometrelerce uzaklarda aynı Allah’a inandığın Müslümanlar vardı. Burada gece üşür diye üstünü örttüğün kardeşinin evinde en kaliteli ısıtma sistemleri varken, orada soğuk kefenleri üzerine örtülen kardeşlerinin sokaklarında sıcak mermiler vardı.

Sana kardeşliği unutturdular! Susturdular ! Pusturdular seni ! Dualarına eş, iş, para, makam sevdasını kondurup, kimin kardeşi olduğunu unutturdular. Dualarını maddiyatla süslediğin duvarlarla doldururken sen, Müslüman kardeşlerine kan kusturdular! Sana peygamberinin arşa yükseldiği Kudüs’ü, bilincini ferşe düşürüp unutturdular.

Sen ülkende özgürce gezerken kardeşim: “Burası benim ülkem! Burası benim başkentim demedi kimse! Sen örneğin ! Sen Sultan Ahmet’e girerken kimse sana burası Klise demedi ! Sen bugün annene tecavüz edilme korkusuyla uyanmadın yatağından ! Sen bugün bebeği öldürülen anaların hıçkırıklarıyla uyanmadın yatağından ! Ülkenin başkentini, sana zulmedenlerin başkenti ilan etmedi hiçbir ülke! Aç yatmadın yatağında ! Çığlık sesleriyle uyanmadın. Ailene zulmetmedi, katletmedi kimse ! Sen topraklarında Rabbine ibadet etmekte hiç zorlanmadın ! Sen Kudüs’ü haberlerden takip ederken elindeki akıllı telefonlardan, elindeki akılsız taşlarla tankları taşlayan küçük çocukların ölmemesi için, hiç elini açıp zalimin zulmüne karşı mazlumların Rabbine dua etmedin !
Sustun, susturdular. Dillendirmedin hiç. Çünkü dertlenmedin. Sana dokunmayan yılan bin yaşadı kardeşim. Bir gün bin yaşayan yılan sana da binbir ızdırap yaşatabilirdi oysa. Hiç düşünmedin.
Rabbin sizi kardeş ilan etti ama sen sokakları kan kokan Kudüs için, Mescidi Aksa’da namaz kılamayan kardeşlerin için hiç dertlenmedin. Belki de kıldıktan sonra dua edebileceğin bir namazın dahi yoktu senin.

Rabbin siz kardeşsiniz dedi, kılın kıpırdamadı senin.
Kudüs mübarektir dedi peygamberin,
çek defterlerinden fırsat bulup ilgilenemedin.
Yetmedi mi bu zülüm kardeşlerine! Avuçların neden var senin. Tanka, topa, tüfeğe karşılık dua gibi bir silahın var senin. Göğsündeki imanı ne çabuk aldı medya. Ne çabuk kafanı doldurdu aşkla şarkılar ! Ne çabuk susturdular seni. Ne çabuk unutturdular sana kardeş ilan edildiklerini !

Aç elini, hisset. Bir yarında tanklar, toplar, bir yarında mermiler var senin. Aç elini ! Mermilerden, toplardan, tanklardan büyük Rabbin var senin!

Bir yerlerde Kudüs diye bir memleket
İçlerinde zalimlere direnen kardeşlerin var senin!

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 12 aboneye katılın

Twitter Akışı

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 12 aboneye katılın